Peynirli Tavuk Püresi Tarifi

Dilek Özadam - Yorum yapın

Sitede tavuk kullanılarak  yapılmış olan çok fazla bebek çorbaları tarifi yok. Bunun en önemli nedeni piyasada satılan tavukların bizim eve girmiyor oluşları. Tavuklar hakkında uzun zaman önce ne kadar zararlı oldukları hakkında bazı uzmanlar konuşmaya başlamıştı ancak bunlar sadece birkaç kişiydiler ve söyledikleri varsayım olarak kabul edildi. Oysa ki günümüzde piyasada satılan tavukların antibiyotik yüklü olduğu birçoğunun tümörler yüzünden hastalandığı biliniyor.

Bu durumda ne yapılabilir hele de bebeğiniz söz konusu ise. Ulaşabiliyorsanız organik tavuk almaya çalışın, Migroslarda ya da organik pazarlarda  organik tavuğa ulaşmak mümkün. Mudurnu markası da bebeğe özel üretilmiş tavuk satmakta onu da tercih edebilirsiniz. Küçük bir yerde yaşıyorsanız semt pazarlarındaki köylülere sorun. Olmadı bence yememek yemekten daha faydalıdır.

Bu kadar tavuk karşıtı bir yazının altına tavukla hazırlanan bir bebek yemeği tarifi koymak biraz tuhaf olsa da iyi bir tavuk ile yapmaya değer basit bir tavuklu bebek püresi tarif vermek istiyorum.

 

Tavuk Püresi Tarifi
 
Hazırlama Süresi
Pişirme Süresi
Toplam Zaman
 
Tarif: Püreler
Servis: 2
Malzemeler
  • 50 gram haşlanıp didiklenmiş tavuketi
  • 1 çorba kaşığı lor peyniri
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çorba kaşığı elma ya da portakal suyu
Tarif
  1. Bütün malzemeleri iyice ezerek karıştırın. Püreniz hazır.

 

Paylaş

*

css.php