Diş Çıkarmaya Yardımcı Ev Yapımı Kürler

Dilek Özadam - 5 Yorum

Diş çıkarma döneminde eliniz kolunuz bağlı bir şekilde bebeğinizi seyretmek anneliğin en zor dönemlerinin başında gelir bana göre.  Bu konuyla ilgili birçok yabancı siteye girdim ve elimdeki kaynakları araştırarak işinize yarayabileceğini düşündüğüm, diş çıkarma döneminde bebeğinize yardımcı olup onu rahatlatacak bazı doğal yöntemler buldum. Unutmayın bunlar asla tıbbi tedavi yöntemleri değiller. Bu yöntemlerden bazıları belkide diş çıkaran bebeğinize yardımcı olabilir. Sizlerden ricam varsa bildiğiniz bu tarz doğal yöntemler lütfen paylaşın.

 1. Bebeğinizin eline yeşil soğanın beyaz kısmını keserek verirseniz bebeğiniz bunu çiğner ve soğan bebeğin diş etlerinin uyuşturarak ağrının dinmesine neden olur.
 2. Bir papatya çayı demleyin, demlediğiniz papatya çayına temiz ve pamuklu bir bezi daldırın. Ardından bu bezi soğutun ve bebeğinize verin.
 3. Parmağınıza sürdüğünüz zeytinyağı ile bebeğinizin dişlerine masaj yapın.
 4. Karanfil tozunu oda sıcaklığındaki tereyağ ile karıştırın. Bir süre buzdolabında bekletip parmağınızla bebeğin diş etlerine sürün. Karanfilin uyuşturucu etkisi diş jeli görevi görür.
 5. Bir damla karanfil yağına 1-2 yemek kaşığı bademyağı karıştırarak bir masaj yağı elde edebilirsiniz. Ve bunu da bebeğin dişetlerine sürebilirsiniz.
 6. Yurtdışında yaşıyorsanız veya getirtebiliyorsanız homeopathic bazı ilaçlara ulaşabilirsiniz. Bunlar hiçbir yan etkisi olmayan doğal tedavi için hazırlanmış ilaçlardır.
 7. Biz yurtdışındayken birçok bebeğin boynunda amber taşından yapılmış kolyeler vardı. Bu taşın bebeği sakinleştirdiği ve özellikle diş çıkarma döneminde çok işe yaradığı söylenmekte.
 8. Meyve pürelerini ya da sebze pürelerini iyice dondurup küçük parçalar halinde bebeğinizin ağzına verin. Soğuk onu rahatlatır ve aynı zamanda yemeğini yemiş olur.

Yorumlar

 1. Biz kehribar kolyeyi ailece denedik. Ailemizdeki bütün bebeklerde uyguladık. O kadar fayda ediyor ki çocuğun diş çıkardığını anlamıyorsunuz bile. Tavsiye ederim…

 2. 100 gr zeytinyağı 100 gram anason 500 ml su bunu kaynatın su kaybolana kadar sonra süzün ve cam bir kavanozda günde beş altı kez diş etlerine masaj yaparak uygulayın ben yaptım kızım ağrısız diş çıkardı

 3. Dilek (Blog Yazarı) dedi ki:

  Serap Hanım sitenişn adını yazın kızınıza o şekilde bulabilir.

 4. KIZIM YURT DIŞINDA ONUNLADA PAYLAŞMAK İSTERİM.
  face veya e-posta olarak NASIL YOLLAYABİLİRİM bir yolu olmalı ÇALIŞMALARINIZDA başarılar.

 5. ÇOK YARARLI BİR SİTENİZ VAR ÖZELLİKLE YENİ BEBEĞİ OLAN ANNELER İÇİN SEVĞİLER SAYĞILAR

Paylaş

*

css.php