Avokado ve Peynirli Bebek Makarnası

Dilek Özadam - Yorum yapın

 

Makarna türü yiyecekleri herkes severek yer,  bebeklerde genelde itiraz etmezler. Makarna türü karbonhidrat içeren yiyecekler iyi birer enerji kaynağıdırlar ve büyümekte olan bebeğinize ihtiyacı olan enerjinin bir kısmını verirler. Bebeğinizin kilo problemi yoksa makarnayı sebzelerle birlikte servis ederek bebeğinizin beslenmesine katabilirsiniz.

Malum önümüz kış, bebeklerimizi güçlü tutmalıyız. Bu nedenle bu makarnaya ben 1 diş sarımsak kattım. Sarımsağın doğal antibiyotik olduğunu hepimiz biliyoruz. Ayrıca bebekleri erken yaşlarda bazı tatlara alıştırmak gerekiyor, büyüyünce çok zor. Ben asla çiğ soğan ya da sarımsak yiyemem, sağolsun annem yemediği için bizede vermemiş. Ben oğluma azda olsa vermeye çalışıyorum ki daha sonra alışması zor olmasın.

Avokado çok faydalı bir meyve, burada çok bol – bu arada burası Alanya – mevsimi geçmeden bol bol alın , püre yapıp dondurucuda da saklayabilirsiniz.

Avokado ve Peynirli Makarna
 
Hazırlama Süresi
Pişirme Süresi
Toplam Zaman
 
Tarif: Makarna
Servis: 1 Kişilik
Malzemeler
  • Yarım çay bardağı arpa şehriye
  • 1 diş sarımsak
  • 3 çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı tuzsuz lor peyniri ( ya da başka çeşit peynir)
  • 1 yemek kaşığı avokado püresi
Tarif
  1. Sarımsağı haşlama suyuna bütün olarak atın ve şehriye ile pişirin.
  2. Pişen şehriyeyi süzün ve içine peynir ile avokado püresini katarak karıştırın. Peynir yerine yoğurt kullanabilirsiniz (biraz kuru oldu benim makarnam bebeğinize yedirirken içine haşlama suyundan biraz koyun ).
  3. Bebeğiniz için isterseniz blendırda ezerek bebek püresi haline getirebilirsiniz. Ben çay bardağı olarak büyük olanlardan kullandım.

 

Paylaş

*

css.php