Avokadonun Faydaları

Dilek Özadam - 44 Yorum

Hepimiz bebeklerimize günde en az bir öğün meyve yediriyoruz. Yedirdiğimiz meyveler genelde aynı. Avocado hariç. Bir çoğumuz bu yararlı meyveye yabancıyız. Ben oğluma 7 aylık olduğundan beri mevsiminde avokado yediriyorum.

Kabızlığa karşı etkili olması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi avokadonun faydalarından bazıları. Ayrıca iyi bir antioksidan ve hücre yenileyicidir. İçinde potasyum, kalsiyum, demir, B6 ve A vitaminleri var. Kemik gelişimi, kalp, böbrek, göz ve kas sağlığı içinde faydalı.

Bebekler İçin Ek Besin

Ek gıdaya başladıktan bir süre sonra avokadoyu bebeğinizin beslenmesine katabilirsiniz. Avokado seçerken hemen kullanacaksanız yumuşak olanları seçmelisiniz. Sert olan avokadoları olgunlaşması için bir kaç gün oda sıcaklığında bekletmelisiniz.

Bebeğinize Avokadoyu Nasıl Yedirebilirsiniz

Avokadoyu yoğurda katabilir yada hazırladığınız meyve pürelerinin içine ilave edebilirsiniz. Özellikle muz ile avokado püresi güzel oluyor.

Yorumlar

  1. bebeyîm 7 aylık yemek yemiyor gelişïmi gerilermi

  2. bence çok güzel

  3. Dilek (Blog Yazarı) dedi ki:

    Sevgili Ayten, avokado çok besleyici ve aynı oranda da yağlı bir besin, avokadonun kolesterol yapacağını sanmam çünkü bitkisel yağ var içinda. Ancak ben herzaman herşeyi kararında vermekten yanayım, hep aynı besine yüklrnmek iyi değil. Ben olsam gün aşırı verirdim, bununla beraber yurt dığında hergün veriyorlar . Dediğim gibi ılımlı olmak iyi bence.

  4. Ayten f-r dedi ki:

    Ben bebeğime 4,5 aylıktan itibaren avakado yediriyorum, bebeğim çok severek yiyor şuan 8 aylık hergün yarım veriyorum fakat bana çoçuk için bukadar sık vermen zararlı kollestrol çıkabilir dediler ve bende açıkcası endişeliyim sizce napmalıyım hergün vermesemmi acaba . Lütfen bana yardımcı olun. Tsk

Paylaş

*

css.php